Učitelský smíšený pěvecký sbor TYL

Mgr. Zdeněk Licek

Od roku 1993, kdy ukončil studia na Pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové, učí hudební výchovu na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře a stejnou dobu vede Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl.

Podílel se na tvorbě dvou studentských muzikálů a nyní dopsal hudbu k novému muzikálu „Pro koho je brána úzká“. Jako hráč na violu a sólový zpěvák spolupracuje s hudebním sdružením pro interpretaci staré hudby Cuthna Antiqua. Jako sólový zpěvák vystupuje s Městskou hudbou Františka Kmocha v Kolíně, Kutné Hoře, Poděbradech i Praze.

Zdeněk hraje na kytaru, klavír, housle, violu, klarinet a saxofon.

Mimo Pedagogickou fakultu Univerzity v Hradci Králové a bohatou pěveckou a dirigentskou praxi v profesionálním chlapeckém sboru Boni Pueri absolvoval soukromé hodiny operního zpěvu ve Vídni.

V letech 1999 a 2014 obdržel Cenu města Kutné Hory za přínos v oblasti kultury.


Rozhovor se Zdeňkem v Kutnohorském deníku ze dne 15.12.2014.
V úterý večer 22. 4. 2014 v Tylově divadle převzal z rukou kutnohorského starosty Ivo Šance ocenění za svou snahu a činnost, kterou se podílí na rozvoji Kutné Hory i náš sbormistr Zdeněk Licek.

„Největší dík patří členům Učitelského smíšeného pěveckého sboru Tyl. To oni mají největší zásluhu na tom, že mě práce dirigenta baví," řekl náš Zdeněk. Patří mu i za nás velký dík.

Společně a s chutí jsme si na jevišti zazpívali lidovou píseň Daleká, šeroká, skotskou lidovou Dudy z Edinburgu, I can´t help falling in love od Presleyho, Peretiho The lions sleeps tonight a hit z muzikálu My fair lady Wouldn´t it be loverly?
 


Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl, z.s., Malešovská 787, 284 01 Kutná Hora
IČO: 26625377
předseda: Mgr. Zdeňka Málková, sbormistr: Mgr. Zdeněk Licek
č.ú.:267290545/0300 Poštovní spořitelna
správce webu: Pavlína Šimůnková